Hamburg’da yaşayan Türk tasarımcı Yiğit Karagöz, salgından dolayı kaybolan “biz” hissi üzerine, tasarımcılara bir çağrıda bulundu. Bu çağrı, Hamburg’un muhalifliği ve kolektif ruhuyla tanınan St. Pauli mahallesi sokaklarında bir sergiye dönüştü.

Sosyal medyada yer alan bu çağrıda, “Less me. More we.” (Daha az ben. Daha çok biz.) yazılı bir tasarımını paylaştı. Bu paylaşımla, hislerini paylaşan tasarımcıları, aynı konseptte tasarım yapmaya davet etti.

76 sanatçı çağrısına yanıt verdi. Yiğit Bey, “Bu kadar ilgi beklemiyordum. Demek ki benim gibi hisseden çok kişi var diye düşündüm. Çağrıda bulunduğum insanlar işi bu kadar ciddiye alınca, ben daha da çok ciddiye aldım,” diye anlatıyor.

Bu tasarımlar Hamburg’un kolektif  St. Pauli sokaklarında bir sergiye dönüştü, buradan sergiyle ilgili videoyu görebilirsiniz. Projenin devamı planlanıyor.

Sergiden © “Less me. More we.”

Katılımcılar: Ahmet Barın, Alpar Demirkol, Aslı Aydos, Aze Erdoğan, Baran Baran, Bartu Meğdioğlu, Bedirhan Demirel, Beril Ateş, Berke Gülçiçek, Berre Su Yanlıç, Betül Tan, Beyza Temel, Burcu Tokatlı, Can Dağlı, Can Rogge, Caner Tuncel, Cansu Çıtak, Cansu Nur Ayanoğlu, Cem Akar, Cihangir Eker, Coralie Legrand, Çağlar Atalay, Çağlar Bıyıkoğlu, Demir Kızıldemir, Deniz Eroğlu, Deniz Yükselci Karagöz, Derya Durmaz, Ecem Sarı, Eda Gündüz, Ekin Levent, Elif Cansu Kayıkcı, Emine Sandal, Emir Görür, Emre Kutay Acaroğlu, Ezgi Koçer, Ezgi Şirin Balkan, Faruk Gerger, Fırat Can Karasu, Gizem Hız Altıntaş, Gökhan Önceltekin, Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Halilcan Yüksel, Helin Ömeroğlu, Irmak Büyükokutan, Işıl Hocaoğulları, Julius Wiebe, Kaan Gülser, Kübra Çetin, Melike Taşçıoğlu, Melisa Altındirek, Merve Ş. Ersan, Mine İnal, Nur Ersungur, Oğuz Kalkan, Olga Müstecaplıoğlu, Önder Sakıp Dündar, Öykü Göç, Öykü Ilgaz, Özge Güven, Pemra Ataç Açıktan, Arif Roman Açıktan, Seçkin Sarı, Sena Çulhalık, Serra Betül Uysal, Selin Çınar, Simge Ezer, Sinan Alpaslan, Uğurcan Ataoğlu, Ulaş Eryavuz, Yasemin Köroğlu, Yavuz Öztürk, Yiğit Karagöz, Yusuf Taşdelen, Zeynep Akdemir, Zeynep Büyükhanlı, Zeynep Deniz Yıldızhan.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bu Başlıkta Daha Fazla - KISA

KISA

Joseph Beuys 100 Yaşında

Heykeltıraş, eylem ve enstalasyon sanatçısı, eğitmen, siyasetçi ve aktivist Joseph Beuys (1921-1986) yaşasaydı ...

Fikirlerinizi paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir